Kolejne widoki 3D płytek PCB wykonane przy pomocy Altium Designer

Programy do projektowania obwodów drukowanych oferują coraz większe możliwości. Niewątpliwie, jedną z największych, jest podgląd projektowanych płytek w widoku trójwymiarowym. Pozwala to projektantowi przewidzieć miejsce na elementy mechaniczne, zauważyć błędy wynikające z nachodzących na siebie komponentów. To wszystko powoduje, że projektowanie PCB staje się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Projektując płytki elektroniczne, które następnie mają znaleźć się wewnątrz rakiety, istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Używając pakietu Altium Designer, Członkowie naszego Koła byli w stanie zobaczyć wynik swojej pracy jeszcze przed wysłaniem projektów do wykonania. Umożliwiło to przeprowadzenie rozmów między osobami projektującymi sąsiadujące ze sobą moduły. Osoby te mogły tak wykonać projekt, by elementy mechaniczne z innego modułu nie kolidowały ze sobą.

Możliwość generowania widoków trójwymiarowych nie tylko ułatwia projektowanie obwodów drukowanych, ale też ułatwia komunikację między projektantami. Powoduje to, że wykonywane projekty są profesjonalne i odporne na błędy, a całkowity czas realizacji jest coraz krótszy.

Dzięki uprzejmości firmy Evatronix oraz Altium, Członkowie naszego Koła mają możliwość poznania tych wszystkich zalet w ramach wykonywanych projektów. Jeśli interesujesz się elektroniką, w przyszłości chciałbyś pracować w zawodzie i chciałbyś zdobyć praktyczne doświadczenie i przy tym dobrze się bawić, zapraszamy!

Moduł komunikacyjny do komputera rakiety:

Moduł głównego komputera rakiety:

Moduł zasilający można obejrzeć w wiadomości poniżej.