Nawiązanie współpracy z BOTLAND.com.pl

Z radością informujemy, iż nawiązaliśmy współpracę ze firmą Botland. Koło Naukowe Mikrosystemów Onyks otrzymało wsparcie w postaci rabatu na zakupy wykorzystywane w projektach wykonywanych przez nasze Koło.

Firma Botland zajmuje się sprzedażą między innymi części elektronicznych i mechanicznych oraz mikrokontrolerów. Ponadto są również dystrybutorem różnego rodzaju kursów oraz narzędzi niezbędnych w pracy elektroników.

 

 

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro""

W dniu 14.05 w ramach pikniku edukacyjnego "Od Mikro do Makro" Koła Naukowe miały okazje przedstawić swoje projekty najmłodszym. Onyksu nie mogło tam zabraknąć! Poza prezentacją gotowych urządzeń nasi członkowie pomagali młodym adeptom elektroniki spróbować swoich sił z lutownicą w ręku.

 

Drukarka 3D

Drukarka 3D, o której wspominaliśmy w jednym z naszych ostatnich postów, została właśnie zmontowana. Nasze Koło może się już pochwalić pierwszymi udanymi wydrukami. Liczymy na to, że już niedługo będziemy mogli zaprezentować projekty, w których wykorzystaliśmy wydrukowane na niej elementy.

 

Film promocyjny

Przy współpracy z Biurem Promocji WEiTI nakręciliśmy film pokazujący naszą twórczość. Na naszej stronie internetowej zamieszczamy informacje o aktualnie prowadzonych projektach i tworzonych urządzeniach. Jednak dopiero teraz możecie sprawdzić jak w rzeczywistości Onyks wygląda od środka.

Zapraszam do oglądania.

Nawiązanie współpracy z firmą 3NOVATICA

Dzięki współpracy z firmą 3NOVATICA, wyposażenie Koła Naukowego Onyks wzbogaciło się w zestaw do budowy drukarki 3D, filament oraz wiele akcesoriów. Liczymy na to, że już wkrótce elementy wykonane w technologii druku 3D będą wykorzystywane w naszych projektach.
Serdecznie dziękujemy firmie 3NOVATICA za dostarczenie nam zestawu po preferencyjnej cenie.

Wsparcie Koła przez firmę Elproma

Serdecznie dziękujemy firmie Elproma za wsparcie nas niezbędnymi modułami. Koło Naukowe Mikrosystemów Onyks otrzymało układy GPS i GSM, które zostaną wykorzystane przy budowie Inteligentnego Systemu Geolokalizacji Roweru.

Wszystkich zainteresowanych ofertą firmy Elproma zapraszamy na stronę internetową

Piknik Edukacyjny 2015

W dniu 16.05.2015 r., przed gmachem Wydziału Fizyki PW, odbył się Piknik Edukacyjny z okazji Stulecia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Koło Naukowe Mikrosystemów Onyks brało w nim czynny udział. Celem wydarzenia było zainteresowanie młodzieży naukami technicznymi.

W skład prezentowanego stanowiska wchodziły m.in. gra Pong, zegar na lampach Nixie oraz stanowiska lutownicze. Chętni mogli, przy pomocy członków Koła, zmontować następujące zestawy:

  • lampkę rowerową,
  • grę elektroniczną Refleks,
  • Drawdio, czyli grający ołówek.

Informacja o drzwiach

Drzwi