Podsumowanie 15. Pikniku Naukowego

W dniu dzisiejszym odbył się 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, w którym nasze Koło miało okazję czynnie uczestniczyć.

Główną atrakcją naszego stoiska (numer 74) była Szkółka lutowania dla najmłodszych. Dzieci (zazwyczaj w wieku 7-12 lat) miały okazję na własnej skórze przekonać się jak można montować układy elektroniczne. Zwiedzający sami zlutowali ponad 130 przygotowanych zestawów. Układy te zostały przygotowane przez firmę kamami.pl i nieodpłatnie przekazane dla naszego Koła. Serdecznie dziękujemy za wsparcie ze strony w/w firmy a także za wsparcie Dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, który sfinansował zakup drobnych narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia a także baterii służących do uruchomienia zestawów.

Wkrótce postaramy się umieścić instrukcje do zestawów, które były lutowane. Mamy również nadzieję, że w kolejnym roku stoisko naszego Koła również spotka się z tak wielkim zainteresowaniem. Do zobaczenia za rok!