Wykonany moduł zasilania

Członkowie Koła Naukowego Mikrosystemów ONYKS wykonali moduł zasilania do komputera rakiety.

Płytka została polutowana. Pierwsze testy wypadły obiecująco: obie zamontowane przetwornice działają poprawnie, generując napięcia 5V oraz 3,3V.

Ostatni moduł komputera zaprojektowany!

Członkowie Koła ONYKS zakończyli projektowanie ostatniego modułu do komputera rakiety - 8-kanałowego modułu zapalników, który będzie odpowiedzialny za podanie impulsów prądowych do spłonek uruchamiających kolejne stopnie silnika rakietowego oraz aktywujących system odzysku rakiety.

Poniżej prezentujemy widoki 3D wygenerowane z pakietu Altium Designer a już wkrótce mamy nadzieję przedstawić złożenie 3D pakietu wszystkich płytek oraz zdjęcia pierwszych, gotowych modułów.

 

Kolejny moduł do komputera rakiety

Projektowanie kolejnego moduł do dużego komputera rakiety zostało ukończone. Jak tylko zakończymy projekt ostatniego modułu to zostaną zamówione płytki drukowane i mam nadzieję, że wkrótce uda nam się umieścić zdjęcia zmontowanego komputera.


Tymczasem publikujemy model 3D płytki wykonany za pomocą pakietu Altium Designer.

Komputer pokładowy do rakiety A2

W bieżącym roku jednym z realizowanych przez nas projektów jest "System komputera pokładowego do rakiety naddźwiękowej", na który nasze Koło uzyskało grant rektorski na rok 2012. Komputer ten jest mniej rozbudowaną wersją systemu, do którego część płytek prezentowaliśmy już na naszej stronie.

Komputer ten posiada trójosiowy akcelerometr i trójosiowy żyroskop LSM330DL, czujnik ciśnienia firmy Honeywell, mikroprocesor STM32 oraz blok odpowiedzialny za wyzwolenie zapalników. Dane uzyskiwane z wszystkich czujników są na bieżąco zapisywane na karcie microSD.

Poniżej prezentujemy zdjęcie komputera zamontowanego w ramie wkręcanej w korpus rakiety.

Widoki 3D płytek do rakiety

Dzięki uprzejmości firm Evatronix oraz Altium Członkowie naszego Koła korzystają z zaawansowanego pakietu do projektowania płytek drukowanych - Altium Designer.

Jedną z cech tego oprogramowania jest możliwość podglądu widoku 3D projektowanych płytek. Powyżej przedstiamy takie widoki dla dwóch płytek zaprojektowanych na potrzeby projektu komputera pokładowego do rakiety tworzonej przez Sekcję Rakietową SKA.