Informacje o pierwszym spotkaniu

Znane już są wszystkie szczegóły odnośnie początku Warsztatów Programowania Mikrokontrolerów ARM.
Ze względu na to, że chcemy aby kurs miał charakter warsztatów (każdy uczestnik na własnym laptopie i na własnej płytce próbuje robić to co prowadzący) mamy dla Was dwie propozycje zakupu zestawu ewaluacyjnego ZL31ARM przygotowane przez kamami.pl:
1) Zestaw ZL31ARM w promocyjnej cenie dla uczestników kursu - 79zł (normalna cena 139zł)
2) Zestaw ZL31ARM wraz z II wydaniem książki Krzysztofa Paprockiego "Mikrokontrolery STM32 w praktyce" - promocyjna cena dla uczestników kursu 119zł (normalna cena 221zł)
W obu przypadkach zamawiacie zestaw wysyłając maila na adres: office(małpa)stm32.eu powołując się na kurs ARM organizowany przez ONYKS. W celu uniknięcia niepotrzbnych kosztów transportu, będzie możliwy odbiór zamówionych rzeczy bezpośrednio przed pierwszym spotkaniem kursu w pokoju Koła Naukowego ONYKS (367-3).
Wybraliśmy akurat tą płytkę jako platforma do warsztatów ze względu na kilka istotnych zalet:
- zintegrowany programator-debugger ST-link z możliwością odłamania i korzystania z niego jako osobny układ - z pewnością przyda się tym, którzy w przyszłości planują uruchamiać własne układy.
- stosunkowo zaawansowany procesor na pokładzie (STM32F103) z dużą ilością zintegrowanych peryferiów
- możliwość korzystania z pełnego interfejsu JTAG
Porównanie tej płytki z STM32Discovery można znaleźć na stronie mikontroler.pl
Pierwsze właściwe spotkanie kursu będzie poświęcone przedstawieniu oraz instalacji środowiska programowania i jeżeli zdążymy uruchomieniu pierwszego projekt bezpośrednio na płytce.
Kurs będzie prowadzony w dwóch grupach:
1) wtorki od godziny 18.15 (start kursu 5 kwietnia)
2) czwartki od godziny 18.15 (start kursu 7 kwietnia)
W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone internetowe zapisy na poszczególne terminy - stosowną informację prześlemy na grupę mailingową.
Wszyscy uczestnicy, którzy wezmą udział w co najmniej 6 spotkaniach i prawidłowo wypełnią mały końcowy test dostaną certyfikaty zakończenia kursu wystawione przez KN ONYKS, kamami.pl oraz ST.
Chcielibyśmy też rozwiać pewne wątpliwości i obawy dotczące pytania o znajomość elektroniki, które pojawiło się w ankiecie - w trakcie trwania kursu nie trzeba będzie dołączać żadnych komponentów do płytki na własną rękę, nie będzie konieczności lutowania, itp - wszystko co jest potrzebne znajduje się w zestawie ewaluacyjnym ZL31ARM a możliwość jej rozszerzania stanowią gotowe moduły KAmod.
Zgodnie z zapowiedzią, jedno ze spotkań poprowadzi inżynier aplikacyjny z firmy ST. Na pierwszym spotkaniu zostaną przedstawione szczegóły dotyczące terminu i tematyki.
Do zobaczenia!